Тест за интелигенција според правилата на Менса – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тест за интелигенција според правилата на Менса

Здраво пријателчиња.

Направивме еден тест за интелигенција според правилата на Менса. Не е баш лесен. Пробајте да го решите сами и откријте го нивото на вашата интелигенција.

За да го преземете тестот кликнете овде

 

Би те интересирало и

Почна Меѓународниот филмски фестивал во Берлин

Сo премиера на новиот анимиран филм на режисерот Вес Андерсон, „Островот на кучињата”, синоќа започна ...

Годишен попис на животни во Лондонската зоолошка градина

Вработените во Лондонската зоолошка градина изброиле околу 19.289 мали и големи животни при годинешниот „попис“. ...