Тетовец уценувал поранешна девојка со компромитирачки фотографии – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тетовец уценувал поранешна девојка со компромитирачки фотографии

 
Дваесет и шестгодишниот Д.В. од Тетово заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.
На 10.05.2017 година пријавениот, без дозвола на поранешната негова девојка,  на нејзиниот татко, како и на нејзините братучеди и другарки испратил нивни заеднички фотографии и видеа со недолична содржина од кои дел ги снимиле заедно а дел оштетената ги снимила сама и му ги испраќала на пријавениот на „ WhatsApp“.

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...