Тешка сообраќајна незгода се случи на регионален кон Делчево – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тешка сообраќајна незгода се случи на регионален кон Делчево

Неофицијално дознаваме дека на патниот правец кон Делчево се случила сообраќајна незгода, и според неодифијални извори има загинато лице.

Полицијата е излезена на терен, за повеќе информации очекуваме во текот на денот. Патниот правец кон градот Делчево е во застој.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...