Тешко повреден пешак во сообраќајна незгода во Велес – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тешко повреден пешак во сообраќајна незгода во Велес

Сообраќајна незгода се случила вчера напладне на улицата „Благој Ѓорев“ во Велес – соопшти денеска МВР.

Имено, товарно возило „Фургон Фиат Добло-Карго“ со велешки регистарски ознаки, управувано од триесет и осумгодишниот Р. Д. удрило во шеесет и тригодишниот пешак  Ј. Ј., и двајцата од Велес.

По незгодата пешакот е пренесен во Јавната здравствена установа – Велес, каде лекар констатирал тешка телесна повреда  (фрактура на десен колк), по што е задржан на понатамошно лекување.

Увид на лице место извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи  од Велес.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...