Трагедија утринава, дeвојче застрелано во главата – Почина на Клиника

Голема трагедија го потресе Неготин во Србија, каде почина 16-годишно девојче. Детето утринава било донесено во болница со прострелна рана во главата, а иако лекарите дале се што можат да го спасат животот, за жал девојчето им подлегнало на повредите.

– Девојчето беше примено со прострелна рана во главата направена со пиштол, во многу тешка состојба. Дадовме се од себе, пробавме да го реанимираме детето, но безуспешно, велат од болницата за српските медиуми.

Неофицијално, шестнаесетгодишната К.А. и нејзиниот брат дома нашле пиштол и во еден момент тој испукал, по што девојчето крваво паднало на подот.

Истрагата е во тек, таа ќе ги даде одговорите за трагедијата.

Превземено од: Репортер

Би те интересирало и

Слободан Праљак му понудил отров и на Ратко Младиќ

Хрватскиот генерал и лидер на босанските Хрвати, Слободан Праљак кој се отру со цијанид во судницата ...

Босански музеј на воено детство ја освои наградата за најдобар музеј во Европа

Во само една година, мал босански музеј посветен на детството во време на војна, ги ...