Трагедија утринава, дeвојче застрелано во главата – Почина на Клиника – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Трагедија утринава, дeвојче застрелано во главата – Почина на Клиника

Голема трагедија го потресе Неготин во Србија, каде почина 16-годишно девојче. Детето утринава било донесено во болница со прострелна рана во главата, а иако лекарите дале се што можат да го спасат животот, за жал девојчето им подлегнало на повредите.

– Девојчето беше примено со прострелна рана во главата направена со пиштол, во многу тешка состојба. Дадовме се од себе, пробавме да го реанимираме детето, но безуспешно, велат од болницата за српските медиуми.

Неофицијално, шестнаесетгодишната К.А. и нејзиниот брат дома нашле пиштол и во еден момент тој испукал, по што девојчето крваво паднало на подот.

Истрагата е во тек, таа ќе ги даде одговорите за трагедијата.

Превземено од: Репортер

Би те интересирало и

ЕРТ: Атина изненадена од македонскиот предлог

Слетувањето на скопскиот аеродром по пауза од 12 години, шеширот на Коѕијас, но и различните ...

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март, со Нимиц на 30 март во Виена

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, на 22 и 23 март доаѓа во ...