Трамп побара да се укине лотаријата за американска виза – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Трамп побара да се укине лотаријата за американска виза

Американскиот претседател, Доналд Трамп изјави дека е време да се укине американската лотарија за добивање зелента карта.

„Време е да ја завршиме лотаријата за визи. Конгресот мора да обезбеди имиграциски систем и да ги заштити Американците“ напиша Трамп на Твитер.

Познатата лотарија за визи се одржува секоја година во САД и беше можност за многумина од целиот свет да дојдат до американск зелена карта.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Американските знамиња на половина копје во чест на загинатите во Тексас

Претседателот на САД, Доналд Трамп нареди американските знамиња да бидат поставени на половина копје во ...

Русија планира да го забрани увозот на помфрит од САД

Русија планира да го забрани увозот на помфрит од САД и другите западни земји кои ...