Трамп: Ќе почнеме со изградба на ѕидот многу порано од планираното – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Трамп: Ќе почнеме со изградба на ѕидот многу порано од планираното

Американскиот претседател, Доналд Трамп синоќа најави дека изградбата на ѕидот кон Мексико ќе почне многу порано од планираното.

Тој ја даде оваа изјава на еден собир на конзервативци, каде вети дека ќе се фокусира на тоа „да ги протера лошите луѓе од САД“.

Во меѓувреме, мексиканскиот министер за внатрешни работи Мигел Анхел Осорио Чонг истакна дека неговата земја нема да го прифати депортирањето на луѓе од САД доколку не се мексикански државјани.

Би те интересирало и

Бунт во бразилски затвор, чувари неколку часа држени во заложништво

Во затворот Милтон Диас Мореира во Рио де Жанеиро затвореници организираа бунт и земаа седум ...

Уапсен гувернерот на летонската централна банка

Гувернерот на летонската централна банка, Илмар Римшевич, беше уапсен денеска од страна на антикорупциската агенција, соопштија ...