Тренди боја која одговара на секоја жена – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тренди боја која одговара на секоја жена

Актуелниот микс на црвена и портокалова боја кој ги диктираат светските модни писти, си резервираше свое место и меѓу шминките. Но, експертите порачуваат дека треба да се биде внимателен при изборот на соодветната нијанса на „корална“ боја на кармин.

Можеби кога ваквиот тренд завладеа на модните писти ширум светот имаше скептични кои баш и не веруваа дека лесно ќе биде прифатен. Сепак, излезе дека кога црвената ќе се помеша со портокаловата, се добива нијанса која одговара на секоја жена. Условот е да не се претерува со остатокот на шминка. Експертите велат дека кај оние со светол ден, делува освежувачки, а кај потемните, додава еден интересен „бронзен“ сјај.

Добро е и тоа што коралната не е наменета единствено за помладата популација, туку буквално за сите кои сакаат да „зрачат“ од утро до мрак.

Би те интересирало и

Мадона повтори оди на операција за подмладување

И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона не престанува да изненадува – од модни, ...

Секси Дедо Мраз по кој лудуваат девојките

Канаѓанецот Пол Мaсон стана вистинска интернет сензација пред две години, кога првпат беше дел од ...