Тренди шешири за на плажа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тренди шешири за на плажа

Доколку шеширот не е на вашата листа со модни додатоци за на плажа, тогаш ставете го веднаш, бидејќи не само што ќе ве заштити од сонце, туку и ќе ви додаде на одличен стил. Освен што ќе ја штити вашата глава од прегрејување, шеширот ќе ги заштити и вашите очи, но и кожата на лицето и на вратот.

Поголемите шешири дури можат и да направат заштита и на вашите рамена, а овој моден додаток ја чува и косата од сушење и пукање. Оваа година, трендот диктира носење на шешири  кои се главно сламени, додека оние платнените и со прозрачни материјали  се генерално во втор план. На фотографиите во прилог можете да погледнете дел од трендовските парчиња.

 

 

 

 

Би те интересирало и

Секси Дедо Мраз по кој лудуваат девојките

Канаѓанецот Пол Мaсон стана вистинска интернет сензација пред две години, кога првпат беше дел од ...

Избрана најубавата Германка постара од 50 години

Германската писателка Мануела Тома Адофо (50) го освои првото место на изборот на убавица Мис ...