Триесет и пет лица уапсени во операција против ИД во Истанбул – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Триесет и пет лица уапсени во операција против ИД во Истанбул

Екипи на полицијата за борба против тероризмот извршиле истовремено рации на над 40 различни адреси во истанбулските квртови Пендик и Султанбејли.

Триесет и пет лица се уапсени во Истанбул во рамки на голема операција против џихадистичката групација Исламска држава, јави приватната турска телевизија НТВ.

Екипи на полицијата за борба против тероризмот извршиле истовремено рации на над 40 различни адреси во истанбулските квртови Пендик и Султанбејли.

При извршувањето на претресите се одземени муниција, документи на организацијата и маскирни униформи.

Уапсените се одведени во Службата на полицијата за борба против тероризмот.

Извор: ПлусИнфо

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...