Трикови за убавина од Меган Маркл – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Трикови за убавина од Меган Маркл

Идната Војвотка од Сасекс, Меган Маркл деновиве е топ тема во светските медиуми. Во интервју за американското списание „Cosmo“, а на тема нега и убавина, таа открила…

Користете пудра, но не на цело лице

Не мора да нанесувате пудра на цело лице, ако тоа не е неопходно. Со оглед на тоа што не сакам да ги покривам своите пеги, пудра нанесувам само на одредени делови од лицето кои се проблематични.

Прочитајте повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

Секојдневни навики кои додаваат килограми

Ако избегнувате брза храна, слатки и редовно вежбате, но никако да симнете неколку проблематични килограми, ...

По 35 години забрана, ќе има кино проекции во Саудиска Арабија

По 35 години забрана на кината, во Саудиска Арабија започнаа проекции на анимирани филмови. Првите постојани кино-сали ...