Три нови авионски линии на Скопскиот аеродром – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Три нови авионски линии на Скопскиот аеродром

На настанот предвидено е да се обратат министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски, генералениот директор на ТАВ Македонија Алп Ер Тунга Ерсој и главениот директор за корпоративни прашања на „Виз ер“ Овен Џонс.

Би те интересирало и

Биткоинот достигна вредност од 10.044 долари

Крипто-валутата битокон по две недели повторно успеа да се искачи над психолошката граница од 10 ...

Со пари од ЕБОР ќе се зголемува бројот на соларни и ветерни електрани

Со 500.000 евра финансиска поддршка од Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) Владата ќе ...