Три пива – Виц на денот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Три пива – Виц на денот

Си биле тројца другари – Македонец, Американец и Шпанец. И биле договорени сите во ист час да испијат по 3 пива.

Влегува Македонецот во кафана и му вика на келнерот:
– Дај ми 3 пива.

Овој му дава. И така со ред. По 10 дена келнеров му вика:
– Зошто секогаш пиеш по 3 пива?

Овој му вика:
– Па јас имам двајца другари што се по странство и сме договорени секој ден да пиеме по три пива во ист час за да се осеќаме како да сме заедно.

По 20 дена влегува во кафаната и порачува 2 пива.

Келнеров зачуден му вика:
– Да не умре некој од другариве па што порачуваш две пива?
– Не бе, јас престанав да пијам!

Би те интересирало и

Гугл случајно му ја расипа кампањата на Захариев

Кога Гугл ќе вмеша прсти, прави хаос сред кампања. Кандидатот за градоначалник на Штип, Илчо ...

Снајди се па прави ајвар – фyнкционални изговори како да не добиеш казна ако те фати полиција како правиш ајвар

Полицијата последниве неколку недели користејќи специјално тренирани гладни студенти кои можат да намириаат ајвар и ...