Тројца повредени во пожар на конференција на Гугл – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тројца повредени во пожар на конференција на Гугл

Најмалку три лица се повредени во пожарот кој избувнал во кујната на конгресниот центар за време на конференцијата на компанијата „Гугл“ во Калифорнија, соопштија противпожарните служби.

Инцидентот се случил во центарот „Шорлајн“, во градот Маунтин Вју, во центарот на Силицијумската долина.

Портпаролот на противпожарната служба рекол дека три лице се хоспитализирани, а дека едно од лицата има сериозни повреди. Повредените биле вработени во центарот.

Двораната „Шорлајн“, каде избувнал пожарот најчесто се користи за концерти.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Скандалот со Кембриџ Аналитика го тресе Фејсбук

Професорот кој преку апликација собирал податоци на корисниците на Фејсбук тврди дека е „жртвено јагне“. ...

Трамп му честитал на Путин и покрај советите да не го прави тоа

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера телефонски му честитал на рускиот претседател Владимир Путин на изборната ...