Тројца повредени во превртувањето на автомобил кај Маврови Анови – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тројца повредени во превртувањето на автомобил кај Маврови Анови

Три лица се полесно повредени откако автомобил управуван од скопјанец, во саботата околу пладне повеќепати се превртел на регионалниот пат Гостивар – Маврови Анови во близина на месноста Бунец.

Сообраќајот на местото на незгодата се одвива наизменично, до завршување на увидот.

Од СВР Тетово информираат дека околу 11,20 часот, автомобил „опел-корса“ со скопски регистерски ознаки, управуван од 27-годишниот Ѓ. Н. од Скопје додека се движел кон Маврови Анови, изгубил контрола и се превртел неколкупати и застанал на покривот.

Возачот и двајцата сопатници биле пренесени во амбулантата во Маврови Анови каде било констатирано дека се полесно повредени и се пуштени на домашно лекување. Возилото по незгодата претпрело големи отшетувњањ и не е во возна состојба.

Во тек е увид, по што треба да се утврдат причините кои довеле до несреќата. Во меѓувреме на местото, полициски службеници го регулираат сообраќајот сѐ до завршување на увидот.

Преземено од: Точка

Би те интересирало и

18 годишна девојка украла пари и злато од својот дом

18 годишна девојка од тетовското село Туденце е осомничена за кражба која ја извршила в ...

Синот осомничен за убиство на 62 годишниот штипјанец

Синот заедно со негов пријател го убиле 62 годишниот штипјанец Т.Б, велат првичните сознанија од ...