Тројца скопјани искасани од кучиња во Центар – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Тројца скопјани искасани од кучиња во Центар

Тројца скопјани пријавиле дека биле искасани од кучиња скитници на различни локации во Центар, поточно во ГТЦ, на кеј и во дворот на средното музичко училиште.

Според информациите на МВР, вчера во 10:45 часот, Н.Р. (21) од Скопје пријавила во полиција дека во понеделникот околу 16:20 часот во Градскиот трговски центар била нападната од куче скитник кое ја каснало на десната рака.

Вчера во полиција и Љ.Р. (59) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10:30 часот на кеј „13 Ноември“ бил нападнат од повеќе кучиња скитници, а едно од нив го каснало на десната нога.

Истиот ден и С.С. (36) од Скопје пријавила дека истиот ден во дворот на средното училиште „Илија Николовски Луј“ нејзината 15-годишна ќерка била нападната и касната од куче скитиник за левата рака.

Извор: Макфакс

 

Би те интересирало и

Со закана со нож му одзел 15 илјади денари во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. ...

Инцидент пред трговскиот центар „Беверли Хилс“

– На 18 март 01:45 часот во СВР Скопје Ф.Н. (21) пријавил дека истиот ден ...