Уапсени маж и жена на скопскиот аеродром „Александар Велики”

При пасошка контрола која се извршило врз лицето М.М(52) од Битола, било евидентирано како мерка апси. Истата е приведена и во 18.05 часот е предадена на плициските службеници од ПС Петровец за спроведување до Казнено поправната установа Идризво.

Подоцна околу 19:00 часот, при рутинска пасошка контрола било константирано дека лицето С.С(57) од Скопје, било евидентирано како мерка апси. Истата е приведена и во 18:05 часот е предадена на плициските службеници од ПС Петровец за спроведување до Казнено поправната установа Идризово.

Во 18:30 часот, исто така при пасошка контрола на лицето М.Е(26) од Косово, полициските службеници се посовнемале дека визата за Полска била фалсификувана. Во периодот од 21:00 до 21:40 часот со лицето работеле инспектори од РЦ Север, по што со потврда за предавање на лице, истото е предадено на инспекторите за понатамошна постапка.

МВР

Би те интересирало и

Гевгеличанец претепан до смрт по расправија за мобилен телефон

Две лица се уапсени за убиството на 41-годишниот гевгеличанец кој вчера беше пронајден мртов. Според ...

Самоубиствен напад во џамија во Нигерија

Најмалку 15 лица загинаа во самоубиствен напад извршен во џамија во североисточниот нигериски град Муби. ...