Уапсени седум лица за подготвување напади во Русија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Уапсени седум лица за подготвување напади во Русија

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) уапси седум лица од Централна Азија, осомничени дека подготвувале напади во Санкт Петербург.

Според истрагата, Азијците од седумчлената група подготвувале терористички акции на железнички станици во реонот на Санкт Петербург и на места каде има поголема фрекфенција на луѓе. За нивните активности се води истрага.

Федералната служба за безбедност не го открива идентитетот на приведените во интерес на истрагата.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...