Убиена Охриѓанка: Полицијата трага по убиецот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Убиена Охриѓанка: Полицијата трага по убиецот

Жена, родена 1950 година чиишто иницијали се’ уште не се соопштуваат синоќа била убиена во свјот дом во Охрид во стан на улицата „Галичица“ 31 .

Според неофицијалните информации коишто кружат во охридската јавност на целата ситуација претходел обид за грабеж на старицата, бидејки жената живеела сама во својот стан и оти била нападната со нож. Трагичниот настан се случил синоќа околу 20 часот.

Пред десетина денови на истата улица наркозависник се обиде да изврши грабеж во локалната продавница. Она што се знае е дека  Охридската полиција трага по напаѓачот, чиј идентитет официјално се’ уште не се соопштува. По наредба на јавен обвинител врз телото на жртвата денеска ќе биде извршена обдукција.

Полицијата работи на расветлување на немилиот настан кој ја вознемири охридската јавност. Повеќе детали се најавуваат за текот на денот.

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...