Угостителските услуги поскапеле во јануари – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Угостителските услуги поскапеле во јануари

Цените на угостителските услуги во јануари годинава споредено со декември лани се зголемени за 0,2 процента, а за 1,1 процент споредено со јануари минатата година, објави денеска Државниот завод за статистика.

Споредено по групи на услуги, во јануари годинава споредено со декември 2017 има зголемување за 0,2 процента во групите „храна“ „безалкохолни пијалаци“ за 0,1 процент и „ноќевања“ за 0,3 проценти, а во групата „алкохолни пијалаци намалување“ за 0,4 проценти.

Преземено од: СкопјеИнфо

Би те интересирало и

Работниците од Фени ја прашуваат Слаѓана Тасева чии интереси застапува по наводите за стечајот во фабриката

По денешната прес конференција на Транспаренси Интернешнел Македонија, каде директорката Слаѓана Тасева ги повика надлежните ...

Транспаренси Интернешнел Македонија бара отфрлање на планот за реорганизација на „Фени Индустри“

Транспаренси Интернешнел Македонија продолжува со мониторингот на постапката за стечај во Фени индустри АД Кавадарци ...