Укината забраната за камиони кај Пресека

preseka soobrakaj

Патниот правец Кичево-Охрид кај превој „Пресека“ од 09.40 часот е нормализиран за секаков вид сообраќај – соопшти АМСМ.

Забрана за движење на тешки товарни возила утрово имаше и на патниот правец Маврово – Дебар каде за останатите возила е задолжително користење зимска опрема.

Додади коментар

Би те интересирало и

Селмани: Села не е во животна опасност

Во Ургентниот центар лекарска помош побарале 28 повредени во синоќешните настани во Собранието, од кои ...

Андреј Жерновски – Груевски бил против насилство

Господинот Андреј Жерновски на социјалната мрежа Twitter го објави следниот статус:   Груевски бил против ...

Close
Advertisment ad adsense adlogger