Умерен земјотрес регистриран на Кос – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Умерен земјотрес регистриран на Кос

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала синоќа е регистриран на грчкиот остров Кос, каде претходно беше регистриран силен земјотрес, јави „Њуз ин“.

Потоа уследил уште еден земјотрес со интензитет од 4,3 степени, но тој не бил почувствуван на Кос.

Епицентарот на вториот земјотрес бил во морето во близина на турскито брег.

Извор: МИА

Би те интересирало и

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март, со Нимиц на 30 март во Виена

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, на 22 и 23 март доаѓа во ...

Романската полиција истражува „сомнителна“ смрт на локален новинар

Романската полиција соопшти дека истражува „сомнителна“ смрт на познат новинар, кој бил пронајден мртов во ...