Успешно заврши државниот спортски натпревар Гимназијада во Тетово – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Успешно заврши државниот спортски натпревар Гимназијада во Тетово

Успешно заврши државниот спортски натпревар Гимназијада, која се одржа во Тетово викендов. Тетовските екипи се закитија со повеќе награди.

Средношколците од тетовските училишта на државниот спортски натпревар Гимназијада, кој се одвиваше во спортските сали во Тетово, освоија по едно второ, трето и четврто, како и три петти места.

Домаќините задоволни од начинот како ја организирале оваа манифестација, која за првпат се одржува во Тетово.

На спортската Гимназијада, учество зедоа 72 екипи, кои се натпреваруваа во 12 екипни спортови.

 

Зоран Димовски

Би те интересирало и

25 години ФООМ:Отвореното општество во Македонија исправено пред предизвици кои треба да ги надмине

  Македонското општество од една фаза на децениско перманентно затворање, почнува да се отвора и ...

Имињата за новите министри утре ќе бидат доставени до Парламентот

Премиерот Зоран Заев утре до Парламентот ќе ги достави новите имиња за реконструкција на Владата. ...