Утре ноќно искачување до Милениумскиот крст

“Осветли го Скопје”, рекреативен настан од јавен карактер кој започна пред пет години, ќе се одржи повторно утре. Сите граѓани се повикуваат на ноќно искачување до Милениумскиот крст на Водно, за да уживаат во вечерната панорама на градот.

Патеката по која ќе се пешачи е долга околу пет километри, а секој учесник ќе се вклучи и во кампањата за почисто Водно. Задолжителна опрема, покрај вообичаеното, е фенерче, а учесниците ќе ги следат екипи на Црвен Крст и Прва помош.

Извор: Макфакс16

Додади коментар

Би те интересирало и

Новинарите и понатаму се соочуваа со пречки во однос на слободниот пристап до информации од јавен карактер

Или не добиваат информации, а ако ги добијат чекаат по месец и половина. Со вакви ...

Захариев реагираше по кривичната пријава: Во овие 4 години работев законито и одговорно

Градоначалникот на Штип, Илчо Захариев реагираше по веста дека полицијата му поднела кривична пријава. Тој ...

Close