Утре облачно со повремен дожд – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Утре облачно со повремен дожд

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремен дожд, на места со умерен интензитет, а на планините и на некои повисоки места во северзападните делови со повремен снег.

Интезитетот на врнежите ќе биде слаб до умерен, локално ќе наврнат околу 10 литри на квадратен метар. Дневната температура во наредните два дена благо ќе опадне.

Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од три до 11 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со повремен дожд.

Утринската температура ќе достигне до четири, а дневната до осум степени.

Потоа следува период на стабилно, суво и релативно топло време.

Би те интересирало и

Во Тетово одбележан денот на лицата со Даунов синдром

По повод светскиот ден на лицата со Даунов синдром во Тетово се организираа спортски активности, ...

Владата со соопштение реагираше по протестот за малиот Алмир

По денешниот протест на кој граѓаните го искажаа својот револт од водењето на судскиот процес ...