Утринска навика која освежува и подмладува – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Утринска навика која освежува и подмладува

Многумина не можат да го почнат денот без шолја црно кафе. Овој напиток за многумина е „магичен“ и го прави утрото совршено и помага во будењето. Но, кафето може да биде и нешто повеќе од пијалак.

Има различни начини на кои може да се искористи, а меѓу нив е ефикасното лечење и освежување на проблематичната кожа. За тоа се заслужни антиоксидансите кои во кафето ги има во изобилие.

За разлика од другите препарати, кафето е природен пилинг кој ефикасно ја чисти кожата и длабоко продира во порите.  За да направите ефективна маска на база на кафе, не ви треба ниту многу време, ниту многу состојки.

Прочитај повеќе на: ММС.МК

Би те интересирало и

Лимон за блескава насмевка, мазна кожа и сјајна коса

Лимонот најчесто е синоним за витамини и добро здравје, но може да биде делотворен и ...

Едно од најубавите островчиња на светот е затворено за туристи

  Филипинскиот остров Боракај ќе биде затворен за туристи наредниве шест месеци, поради стравувањата за ...