Утрово сообраќајна незгода во скопски Аеродром – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Утрово сообраќајна незгода во скопски Аеродром

Сообраќајна незгода се случи утрово во скопски Аеродром, на семафорите пред трговскиот центар „Капитол мол“.

До незгодата дошло при судир на две возила, поради што има застој во сообраќајот. Се уште нема увид од сообраќајната полиција.

Би те интересирало и

Владимир Ѓорчев не е повеќе координатор на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ

По барање на пратеникот Владимир Ѓорчев кој што во овој изминат период ја објавуваше функцијата ...

Со неажуриран регистар во јавниот сектор, вработените нема да можат да добијат плата

Државните институции имаат рок од три месеци да ги внесат податоците за своите вработени во ...