УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во Гевгелиско, Богданци и Валандово – соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

– Друго нестабилно јадро се наоѓа над Скопска Црна Гора, кое се движи во правец кон североисток – наведува УХМР.

Би те интересирало и

Во Тетово одбележан денот на лицата со Даунов синдром

По повод светскиот ден на лицата со Даунов синдром во Тетово се организираа спортски активности, ...

Владата со соопштение реагираше по протестот за малиот Алмир

По денешниот протест на кој граѓаните го искажаа својот револт од водењето на судскиот процес ...