УХМР: Од утре сончево и многу топло време – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

УХМР: Од утре сончево и многу топло време

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб северен ветер. Утрото ќе биде посвежо со температури кои ќе бидат во интервалот од 1 до 10 степени, а дневната највисока температура ќе биде во пораст и ќе се движи во интервалот од 22 до 28 степени – соопшти УХМР.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб северен ветер. Температурите ќе се движат од 5 до 26 степени

Следува период на стабилно, суво и топло време, со позитивни утрински температури, а максималните ќе бидат над просекот за овој период од годината. Од понеделник ќе има појава на мала до умерена локална облачност, а од средината на неделата ветерот ќе биде од јужен правец.

Во петок попладне и во сабота ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб локален дожд.

Би те интересирало и

Tимоние: Немојте да се изгубите во беспотребни кавги

Франсцускиот амбасадор во Македонија, Кристија Тимоние  денеска од Штип  им порача на политичарите и пратениците ...

Патриотски протест во Скопје во пресрет на доаѓањето на Коѕијас

Да престанат преговорите со Грција за името и Македонија да влезе во меѓународните институции под ...