Уште една ограбена црква – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Уште една ограбена црква

Bogorodica

Непознати сторители извршиле кражба во црквата „Света Богородица“ во Тетово.  Според МВР, кражбата се случила во саботата околу 03,10 часот. Сторителите со употреба на физичка сила насилно влегле во црквата, при што одзеле околу 3.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите – информираат од Мниситерството.

Би те интересирало и

Фатен бегалец од штипскиот затвор кој два месецa оперирал во беровската населба Абланица

Беровската полиција фати бегалец од штипскиот затвор кој во период од два месецa, додека се ...

Двајца бугарски државјани повредени во сообраќајка кај Крива Паланка

Сообраќајна незгода на магистралниот пат Крива Паланка-граничен премин „Деве Баир“ се случила синоќа во  01.15 часот. До ...