Фараж: Брегзитот и победата на Трамп покренаа глобална револуција – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Фараж: Брегзитот и победата на Трамп покренаа глобална револуција

Поранешниот лидер на британската Партија за независност, (УКИП) Најџел Фараж смета дека Брегзитот и победата на американскиот претседател Доналд Трамп покренале „голема глобална револуција“ што ќе се прошири и во другите западни земји.

Фараж ја поздрави извонредната победа на Трамп и потсети дека го поддржувал за време на кампањата.

„Кога идните генерации ќе учат за историјата од овој период, една година ќе се истакнува, а тоа ќе биде 2016“, нагласи Фараж.

Тој ги наведе и „возбудливите избори“ што оваа година се очекуваат во Холандија, Франција и Германија, а можеби и во Италија.

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...