Фатен гигантски зајак тежок 8.5кг

Не можеме никако да се одлучиме сеуште дали е ова најстрашното или најслаткото животно до сега видено.

Првите најстрашни детали се дека тоа е вистинско и тежи 8.5 кг и е уловено, за жал за исхрана. Одлуката останува на вас со две можни реакции: или ќе се згрозите или ке се разнежните. Во споредба со висината на човек, тоа би изгледало вака нешто:

Додади коментар

Би те интересирало и

БиХ ќе влегува во Гинисовата книга со најголем бурек на светот

Група ентузијасти од Босна и Херцеговина ќе организираат печење на најголемиот бурек во светот со ...

Најнепосетени туристички дестинации во светот

Според извештајот на Светската организација UN, во 2016-та година, само 1000 луѓе го посетиле јужно-пацифичкиот ...

Close