Фатиме Фетаи: Судот и одбраната биле договорени рочиштето да се одложи – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Фатиме Фетаи: Судот и одбраната биле договорени рочиштето да се одложи

Очигледно дека постои договор меѓу судот и одбраната со единствена цел за одложување на рочиштето, а на тоа упатува околноста што списите од предметот се наоѓаат во апелациониот суд, а беа присутни сите обвинети што не се случило долг период. Иако побаравме објаснување за доставувањето на списите, не добивме одговор.

Фатиме Фетаи рече дека СЈО работи и до крајот на неделата ќе ја известат јавноста до каде се постапките кои тие ги водат.

Би те интересирало и

„Тврдокорните“ протестираа против Законот за јазиците

  „Тврдокорни“ , „Македонските обединети сили“ и уште неколку здруженија, денеска протестираа пред македонското собрание ...

Бачев ќе ги поништува документите за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

„Народното движење за Македонија на денешниот конгрес, одлучи да се преимени во „Единствена Македонија“. Избрани ...