Фергусон се разбудил од кома и разговарал со семејството – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Фергусон се разбудил од кома и разговарал со семејството

Легендата на Манчестер јунајтед во саботата итно беше опериран поради излив на крв во мозокот. „Ѓаволите“ потврдија дека процедурата поминала во ред, но по известувањето во саботата, нема други официјални соопштенија.

Дејли Мејл сега открива повеќе детали, весникот пренесе дека Сер Алекс Фергусон се разбудил од кома и почнал да разговара со семејството.

И покрај охрабрувачките сигнали, Шкотот останува на интензивна нега, и сите се свесни дека целосното опоравување ќе биде долг и бавен процес.

Превземено од: МКД.мк

Би те интересирало и

Конте: За две недели ќе се знае дали го напуштам Челзи

Менаџерот на Челси, Антонио Конте ќе го почека крајот на сезоната, за да ја објави ...

Алекс Фергусон се разбуди од кома

Сер Алекс Фергусон се разбудил од кома и почнал да разговара со семејството – пренесе ...