Филаделфија го освои Суперболот (видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Филаделфија го освои Суперболот (видео)

„Орлите“ на крајот славеа со 41:33, во Суперболот на кој имаше освоено најмногу јарди во историјата.

Еден од најдобрите супербол натпревари беше одигран рано утрово, откако Филаделфија Иглс со 41:33 ги победи Њу Ингланд патриотс на дуелот во Минесота. За Иглс ова е прв триумф во третиот обид во Суперболот, додека „патриотите“ останаа на пет трофеи.

Навикнавме кога игра Њу Ингланд да гледаме три работи: Том Бреди да игра одлично, мечот да биде драматичен и да се решава средбата со последната топка и „патриотите“ да победат. Така беше и овојпат, но се до моментот кога требаше да се одлучи победникот, а овојпат тоа не беше Њу Ингланд.

Извор: СпортМедиа

Би те интересирало и

Ренова и Силекс ремизираа без голови во Тетово

Ренова и Силекс одиграа без голови во првиот натпревар од 20. коло во Првата македонска ...

Ѓорѓиоски: Лани остваривме многу, плодовите допрва ќе ги собираме

Фудбалската федерација на Македонија во Скопје го одржа Редовното годишно собрание на кое беа присутни ...