Филмот „Исцелител“ селектиран на фестивал во Солун – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Филмот „Исцелител“ селектиран на фестивал во Солун

 

Филмот „Исцелител“ е селектиран на „Солунскиот интернационален филмски фестивал“ во програмата „Balkan Survey“.

Проекцијата во Солун, информира продуцентската куќа „Фрагмент филм“, ќе биде воедно и светска премиера на филмот кој е македонско-грчка копродукција.

„Исцелител“ е филм за механичар од железничко депо кој немајќи пари да купи лекови, му дава на татко му колач направен од украдена марихуана за да му ги ублажи болките од рак, меѓутоа е притиснат од криминалците кои си ја бараат дрогата назад и соседите душкала кои во него гледаат нова надеж, исцелител.

Би те интересирало и

Прилепскиот театар ги започна подготовките за премиерата на „Пиреј“

„Пиреј“  од Петре.М. Андреевски, во режија на  Љупчо Ѓорѓиевски,  е новата претстава  што се подготвува ...

Публиката го награди „Бикини Мун“ со френетични аплаузи

Во скопското кино „Милениум“, синоќа пред преполна сала се одржа премиерата на новиот филм на ...