ФИФА бара објаснување од Русија за исчезнатите примероци од допинг-котроли – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ФИФА бара објаснување од Русија за исчезнатите примероци од допинг-котроли

Светската фудбалска федерација (ФИФА) побара објаснување од Руската агенција за борба против допингувањето, како исчезнаа примероците од 19 фудбалери кое се осомничени за користење недозволени средства.

Според правилата, примероците треба да се чуваат најмалку десет години и да се предадат на ФИФА доколку е тоа побарано.

Сепак, примероците ги нема, а ФИФА се закани со жестоки санкции кон Русија доколку не се реши случајот наскоро.

Би те интересирало и

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...

Крчмаревиќ ќе го наследи Бубања на клупата на Победа

Црногорскиот стратег Славољуб Бубања повеќе не е тренер на Победа. По денешниот состанок со клупското ...