ФИФА: Во првите 24 часа преку милион барања за влезници на СП 2018 во Русија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ФИФА: Во првите 24 часа преку милион барања за влезници на СП 2018 во Русија

Во првите 24 часа од почетокот на вториот круг продажба на влезници за СП 2018 во Русија, ФИФА примила преку 1,3 милиони барања, објавено е на службените страници на светската фудбалска организација.

Навивачи од цел свет испратиле 1.318.109 барања за влезници.

Вториот круг трае до 31 јануари 2018 година. Доколку до тој датум побарувачката надмине број на влезници ФИФА преку ждрепка ќе одбира пријавени кандидати кои ќе имаат право да купат влезници.

Моментно најголем број барања за влезници се од Русија додека од странство се 34 отсто барања. Навивачи од Аргентина, Перу, Мексико, САД, Колумбија, Бразил, Мароко, Египет, Кина и Полска досега поднеле најмногу барања.

Би те интересирало и

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...

Крчмаревиќ ќе го наследи Бубања на клупата на Победа

Црногорскиот стратег Славољуб Бубања повеќе не е тренер на Победа. По денешниот состанок со клупското ...