ФИФА потврди: Лестер задоцни 14 секунди – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

ФИФА потврди: Лестер задоцни 14 секунди

Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) одлучи да ја отфрли жалбата на Англиската фудбалска федерација (ФА) во врска со трансферот на Адриен Силва од Спортинг Лисабон во Лестер кој изнесуваше 22 милиони фунти.

Потсетување дека, админастрацијата на Лестер не успеа да го регистрира Силва до затворање на летниот преоден рок. „Лисиците“ задоцнија да го завршат трансферот 14 секунди.

ФИФА стриктно ги применува правилата, а Силва не може да се регистрира за Лестер до следниот преоден рок и нема да може да тренира со Лестер до почетокот на 2018 година.

Би те интересирало и

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...