Фотографија на денот: Електровелосипед наместо автомобил – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Фотографија на денот: Електровелосипед наместо автомобил

Наместо автомобил – велосипед. Нема проблем дури и ако со него се транспортираат двајца плус товар.

Доказ за тоа е Инго Зауер од Дармштат, кој со својот син Бен на нашата #ФотографијаНаДенот вози електровелосипед. Зауер се има збогувано од автомобилот и на две тркала минува околу 4000 километри годишно. Не само што е можно, туку е и препорачливо.

Извор: DW

Би те интересирало и

Само еден миг е потребен за да ја изгубиш самодовербата

За жал, чувствувам дека сме отидени до таму што довербата ништо не ни значи и ...

Се’ за храна: Смути со јагоди и банана

Супер појадок или вкусна ужина послужена во чаша! Пробајте нашиот нов рецепт за подготовка на ...