Французинот убиен во терористичкиот напад во Париз постхумно стапи во брак – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Французинот убиен во терористичкиот напад во Париз постхумно стапи во брак

Францускиот полицаец, Завие Жугел кој беше убиен во терористичкиот напад на Елисејските Полиња на 20 април, постхумно стапи во брак со својот партнер Етиен Кардиљ.

На венчавката присуствуваа и поранешниот француски претседател Франсоа Оланд и градоначалничката на Париз, Ан Хидалго.

Франција е една од ретките земји во кои со закон е дозволено постхумно стапување во брак.

Би те интересирало и

И Асанж го избриша својот профил на Фејсбук

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска на Твитер објави дека го избришал својот профил на ...

Заложничка криза во Франција

Напаѓачот кој пукал за време на заложничка криза денеска во супермаркет во југозападна Франција тврди ...