Последни вести

Ибрахимовиќ го одби новиот договор со Јунајтед

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ, одбил да потпише нов едногодишен договор со клубот, вреден 15,3 милиони евра, бидејќи не сакал да зема плата од клубот додека е повреден. Менаџерот на клубот, Жозе Мурињо, инситира Ибрахимовиќ да остане во клубот, иако тој најмалку седум месеци ќе отсуствува од фудбалските терени ...

Повеќе »

Атлетико Мадрид му нуди годишна плата на Гризман од 10 милиони евра

Атлетико Мадрид нема намера да остане без својот најдобар фудбалер Антоан Гризман, па започна преговори со францускиот репрезентативец за нов договор, објавија во вторник британските медиуми. Имено, тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо веќе неколку пати рече дека доведувањето ан Гризман му е приоритет во претстојниот летен преоден рок. Откупната ...

Повеќе »

Мурињо во лов кај Наполи и Лацио

На последниот натпревар во Рим меѓу Лацио и Наполи, каде што екипата на Наполи предводена од Маурицио Сари извојува победа со 3:0, играчите од двата тима настапуваа со дополнителен мотив поради најавената посета на делегацијата на Манчестер Јунајтед. Делегацијата на Јунајтед беше дојдена со една и единствена причина, а тоа ...

Повеќе »

Јунајтед го победи последниот Сандерленд и е блиску до Топ 4

Манчестер Јунајтед успеа да постигне успех со 3:0 на гостувањето кај Сандерленд во средба од 32-то коло на Премиер лигата. Пред натпреварот гостите беа во серија од 2 последователни реми и дејствуваа прилично неубедливo во офанзивен план во последните две средби. Денес сепак тимот на Мурињо повторно се врати на ...

Повеќе »

Скок од 33 места, Македонија на 133. позиција на новата ранг листа на ФИФА

По двете победи над Лихтенштајн и Белорусија, „Црвено-жолтите” забележаа историски скок од 33 места на ФИФА ранг листата и сега се на 133. позиција. Конечно мрднаа работите, по двата добри резултати во март, Македонија забележа голем скок на најновата ФИФА ранг листа. Победите над Лихтенташјн и Белорусија придонесоа „Црвено-жолтит“ да ...

Повеќе »

Мурињо со полош скор од Ван Гал

Манчестер Јунајтед  повторно одигра лошо пред своите навивачи и одвај успеа да обезбеди реми  1-1 против Евертон, благодарение на Златан Ибрахимовиќ, кој во 94. минута од пенал успеа да донесе бод за Манчестер. Сепак многу интересно беше тоа што луѓето задолжени за статистика, извадија еден многу интересен детал после овој ...

Повеќе »

Ибрахимовиќ го спаси Јунајтед од пораз

Со голот на Златан Ибрахимовиќ од пенал во судиското надополнување на вториот дел (90+4.минута) Манчестер Јунајтед синоќа се спаси од пораз од Евертон. Со голот на Златан Ибрахимовиќ од пенал во судиското надополнување на вториот дел (90+4.минута) Манчестер Јунајтед синоќа се спаси од пораз на домашен терен од Евертон во ...

Повеќе »

Сампдорија со пресврт го совлада Интер

Во последниот натпревар од 30.коло во италијанската Серија А, екипата на Сампдорија го изненади Интер на негов терен со победа од 2:1. Во последниот натпревар од 30.коло во италијанската Серија А, екипата на Сампдорија го изненади Интер на негов терен и ги освои трите бода по победата од 2:1. До ...

Повеќе »

Реми на дербито во Неапол

Дербито одиграно во рамките на 30.коло, во Серија А, помеѓу Наполи и Јувентус заврши без победник 1:1. Од ремито најмногу профитираше Рома која ја намали предноста на лидерот Јувентус на шест бода. Жешката атмосфера во Неапол, која фановите на Наполи му ја подготвија на „предавникот“ Игуаин, не влијаеше на гостите, ...

Повеќе »

Марадона барал ригорозна казна за Меси?

Аргентина се соочува со сериозни проблеми во квалификациите за пласман на Мундијалот во Русија, на четири кола до крајот се наоѓа на местото кое во до во баражаот, а голем проблем за „гаучосите“ преставува фактот дека три под последните четири натпревари ќе ги играат без суспендираниот Лионел Меси. Најдобриот аргентински ...

Повеќе »

Јувентус притиска за Толисо, тој е одушевен од интересот на „старата дама“

Фудбалерот од средниот ред на Лион, Корентен Толисо, се наоѓа на приоритетната листа на желби на италијанскиот првак Јувентус. Според медиумите на Апенините, „старата дама“ е подготвена на лето да испрати понуда вредна 40 милиони евра до Лион за ангажман на одличниот играч за врска. А тоа дополнително го мотивира ...

Повеќе »

Мурињо на шопинг во Хрватска

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо долета денеска во Загреб со цел лично да го убеди Иван Перишиќ да се пресели на Олд Трафорд. Како што пренесе Јутарни лист, Португалецот сака да се види во четири очи со Иван Перишиќ, а наводно во трансферот ќе посредува Предраг Мијатовиќ. Мурињо е ...

Повеќе »

Три гола на Паулињо во победата на Бразил над Уругвај

Фудбалерот на кинескиот тим Гонжу, Жозе Паулињо оствари „хет-трик“ во победата на Бразил против големиот ривал Уругвај. На дуелот од јужноамериканските квалификации за Светското првенство во Русија, одигран ноќеска во Монтевидео, репрезентацијата на Бразил го победи Уругвај со 4:1. Домаќините поведоа уште во 9. минута со голот на Едисон Кавани ...

Повеќе »

Фудбалската репрезентација гостува во Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација, денеска пристигна во Вадуц ќе игра против Лихтенштајн во натпрвар од квалификациите за СП во Русија 2018 година. Македонија против Лихтенштајн ја бара првата победа во овој квалификациски циклус, откако на претходните четири дуели „црвено-жолтите“, не освоија ниту бод, а заслужија многу повеќе. Инаку Македонија против Лихтенштајн ...

Повеќе »

Лукас Подолски: Совршен крај на репрезентативната кариера (видео)

Лукас Подолски на совршен начин стави крај на репрезентативната кариера, то во 69.минутај го постигна единствениот гол на пријателскиот натпревар помеѓу Германија и Англија. Лукас Подолски по 130 натпревари и 49 постигнати голови се прости од националниот тим, со кој во 2014 година ја освои светската титула. Подолски со капитенската ...

Повеќе »
Close
Advertisment ad adsense adlogger