Хакиран iCloud-от на Емили Ратајковски – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Хакиран iCloud-от на Емили Ратајковски

Емили е најновата жртва на хакерски напад, од 25-годишната девојка се украдени повеќе од 200 интимни фотографии во iCloud хакерски скандал. Фотографиите со линк биле испратени до Хелен Вуд, поранешна учесничка во „Celebrity Big Brother“ за да ги објави во нејзината колумна за Daily Star.

„Минатата недела добив порака на Twitter која ја отворив од љубопитност. Испадна дека тоа е линк до фотографии од Емили Ратајковски. Личноста која ми ги испрати ме праша дали сакам да ги објавам во мојата колумна“, напиша Вуд објаснувајќи дека станува збор за приватна комуникација меѓу две личности.

 

Би те интересирало и

Турски академик тври дека Ное пред потопот му се јавил на синот на мобилен

Тој тврди дека Ное арката ја изградил од челик и оти користел нуклеарна енергија како ...

Вреди 30 милиони долари, а вози стара кола и се грее на обична греалка

Откако со нејзиниот глас и хитовите „Smooth Operator“ и „Your Love is King“ ја освои ...