Харден и Пол одлично соработуваат на теренот (видео)

Многумина имаа големи сомнежи дали Крис Пол и Џејмс Харден ќе играат добро заедно во Хјустон. Вечерва тие покажаа дека двајца играчи од нивниот калибар лесно учат да играат заедно.

Во пријателскиот натпревар кој се одигра вечерва, Крис Пол со одлично додавање го пронајде Харден пред овој да погоди тројка:

Крис Пол се приклучи на тимот на Хјустон откако претходните неколку сезони беше лидер на Лос Анџелес Клиперс.

Извор: СуперСпорт

Би те интересирало и

Хуманитарно кошаркарско дерби за собирање средства за лекување на Стеван Гешовски

Средствата од кошаркарското дерби меѓу клубовите МЗТ Скопје Аеродром и КК Работнички што ќе се ...

МКФ домаќин на ЕП во младинска категорија

Македонската кошаркарска федерација и в година ќе биде организатор на едно младинско првенство – потврди ...