Харден и Пол одлично соработуваат на теренот (видео) – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Харден и Пол одлично соработуваат на теренот (видео)

Многумина имаа големи сомнежи дали Крис Пол и Џејмс Харден ќе играат добро заедно во Хјустон. Вечерва тие покажаа дека двајца играчи од нивниот калибар лесно учат да играат заедно.

Во пријателскиот натпревар кој се одигра вечерва, Крис Пол со одлично додавање го пронајде Харден пред овој да погоди тројка:

Крис Пол се приклучи на тимот на Хјустон откако претходните неколку сезони беше лидер на Лос Анџелес Клиперс.

Извор: СуперСпорт

Би те интересирало и

Ноќ на Дражен Петровиќ во Бруклин

Кошаркарите на Бруклин Нетс изминатата ноќ го победија Чикаго, а пред почетокот на дуелот во ...

Македонските кошаркари убедливи против Словачка

Македонската кошаркарска репрезентација ја совлада Словачка со 87-74 во СЦ „Јане Сандански“ за трета победа ...