Хојт Ји успеа да ги смири Рама и Баша – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Хојт Ји успеа да ги смири Рама и Баша

По три месеци криза на албанската политичка сцена, конечно, падна договор помеѓу премиерот Рама и лидерот на опозицијата, Баша, јавува Топ Чанел.

Засега нема повеќе детали што точно е договорено, освен дека изборите што беа предвидени за 18 јуни ќе се одолжат.

Политичката криза во Албанија почна со бојкотот на парламентот од страна на опозициската демократска партија, која пред три месеци го напушти Собранието и се пресели на улица.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

САД ги иззема ЕУ и шест земји од увозните царини на челик и алуминиум

  Претседателот на САД, Доналд Трамп одлучи привремено да изземе шест држави и Европската Унија ...

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...