Хуманитарна акција „Нахрани 1.000“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Хуманитарна акција „Нахрани 1.000“

Најмасовната акција за донирање на храна – „Нахрани 1000”,  по повод на одбележување на светскиот ден за борба против гладта – 17 октомври ќе биде промовирана денеска во Скопје.

 

Целта на оваа акција, е поттикнување на солидарноста, како и подигнување на општествената свест за донирање на храна на оние на кои таа им е најпотребна, секој ден.

Организатори на акцијата се Црвениот крст на град Скопје, и Мрдни со прст – организација „Ајде Македонија” и од здружението на граѓани за помош на бездомници и социјално загрозени лица „Љубезност“.

Би те интересирало и

Превозниците на руда за „Фени“ не постигнаа договор со „Џи сол“

     Превозниците од Здружението “Кипер” на кои кавадаречкиот комбинат зa никел Фени им должи ...

Меркел: Спорот за името се приближува кон решение

Спорот меѓу Македонија и Грција за името треба да биде решен, но врз процесот не ...