Хуманитарно кошаркарско дерби за собирање средства за лекување на Стеван Гешовски – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Хуманитарно кошаркарско дерби за собирање средства за лекување на Стеван Гешовски

Средствата од кошаркарското дерби меѓу клубовите МЗТ Скопје Аеродром и КК Работнички што ќе се одигра в среда ќе бидат наменети за хуманитарни цели.

Хуманитарната акција ја иницира Меѓународниот сојуз Скопје, за собирање средства за лекување на поранешниот кошаркар Стеван Гешовски, кој има потреба од итно лекување во странство.

Клубот МЗТ Скопје како домаќин на дербито сите собрани средтва од продажбата на билетите ќе ги донира за лекување на Гешовски. Натпреварот ќе се игра во спортската сала „Јане Сандански“ со почеток од 17:45 часот.

Би те интересирало и

Ноќ на Дражен Петровиќ во Бруклин

Кошаркарите на Бруклин Нетс изминатата ноќ го победија Чикаго, а пред почетокот на дуелот во ...

Македонските кошаркари убедливи против Словачка

Македонската кошаркарска репрезентација ја совлада Словачка со 87-74 во СЦ „Јане Сандански“ за трета победа ...