Последни вести

Трпе и Полицаец

Трпе легнал на паркиралиште и спие. Дошол полицаецот, го буди и му вели: Разбуди се, Трпе! Не си ти кола! Па, не си ни ти пајак – одговара Трпе.

Повеќе »

Две Баби

Две баби муабетат: Магдо мори, шо праиш? Мори, шо да праам? Е, шо ќе праиш.

Повеќе »

8-ми Март

 

Повеќе »

ВИДЕО: Полуголата албанска водителка ги злогеми градите и стана хит и во светот

Албанските ТВ-водителки од „ Fire TV“ веќе со месеци се хит во својата земја и тоа поради една едноставна причина, на малите екрани се појавуваат без градник. Прва ваква водителка е Енки Брацај, што доби отказ откако се фотографираше за Плејбој, а неа ја замени атрактивната 24-годишна Грета Хоџа. „Мојот ...

Повеќе »

ВИДЕО: Дали би аплицирале за најтешката работа во светот без плата?

Една маркетинг агенција од Бостон решила на креативен начин да ја прикаже најтешката и најубавата работа, а со тоа и да провери на што сè се подготвени младите. Истовремено сакала да ги натера да сфатат која е најтешката работа во светот за која можеби не се свесни. Огласот се ширел ...

Повеќе »

Не си во тренд ако не ја знаеш – Благодушка Марулова

Деновиве на интернет постојано осамнуваат статуси дека не си во тренд и срамота е ако не ја знаеш Благодушка Марулова. Па погледнете и самите 😀   NASA + T je ednakvo na SATAN ILE NA NMAKEDONCKI SOJE GAVOLISTE LOSO HAAAAAAAAAAAAA! NASA – National Aeronautics and… Posted by Благодушка Марулова on Wednesday, ...

Повеќе »

Во меѓувреме во Србија за Водици

Во меѓувреме во Србија pic.twitter.com/QHoswDj8gi — Ina (@mnogufina) January 19, 2016  

Повеќе »

Новокомпонирана песна: Т`га за Запад

Пародија на познатата ,,Т`га за југ,, овој пат насловена како “Т`га за запад” оваа “западна” поезија ќе ве насмее за почеток на денот. Гарантно писмо в џеп да си метнам, да јавнам Конкорд, внебо да летнам, На гурбет далечен да си идам, да видам New York, Melbourne да видам. Да ...

Повеќе »

ГАЛЕРИЈА: Пијани невести

Што е полошо од пијана жена? – Пијана жена на сопствената венчавка. Во ваков случај младоженецот има само една можност, да го ублажи дебаклот или да и се придружи. Во продолжение ќе се задржиме само на пијаните жени. Следи нешто прекрасно…  

Повеќе »

Зошто не ја бидува оваа Држава

Една слика што би рекол нашиов народ илјада зборови

Повеќе »

Видео: Израелски војници задеваат палестински новинар за време на пренос во живо

Палестински новинар, задеван од израелски војници непрекинато и индиферентно продолжува да ја врши својата работа, додека израелски војници се се обидуваат да го прекинат нејзиниот прилог. Сара Ал Адара известувала во живо од Вест Банк селото во Абуд, кога тројца припадници на Израелските одбранбени сили дошле во позадина. Тие почнале ...

Повеќе »

Прва брачна ноќ на Црногорец

Се жени Црногорец, па на прва брачна ноќ си легнуваат со тазе сопругата во спална и зјапаат во таванот. Како се чувствуваш, миличок? – прашува типката. Уморно, како може да се чувствувам – одговара зетот. Што ќе правиме сега? – пак прашува невестата. Ќе спиеме, нормално… Ама јас сум навикната ...

Повеќе »

ВИДЕО: Кои наши политичари пееле јавно !?!

Од Пешевски, Шекеринска па се до (Туфи и Двојче) па да завршеме со Јакимовски  

Повеќе »

Дневна доза на смеење

Досадно ви е на работа … нема што да правете …. еве ви неколку слики кои ќе ве насмеат до солзи

Повеќе »

ФОТО: Најновиот Македонски производ

Ова е најновиот Македонски производ кој се продава по улиците на Скопје, Тетово, Велес, Штип, Охрид, Гостивар, Прилеп, Битола …

Повеќе »
[cwa id='reklama-opstinakumanovo-i-radiocafe']
Close