Хумор – Page 3 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

Како би изгледале јунаците од цртаните филмови доколку тие стареат

Уметникот Доналд Софрити има голема колекција на илустрации во кои ни покажува како би изгледале јунаците од цртаните филмови кога би можеле да остарат.

Повеќе »

Брачни мудрости – Дел 1

Драги посетители, да се посмеете додека не сте дошле во таа ситуација. Големи брачни мудрости, некои кажани од мажи, а некои од жени, но сите вистинити: Маж му вели на пријател: – Мојата сопруга е ангел! Пријателот: – Мојата е сеуште жива. Имаш два избори во животот: Можеш да останеш ...

Повеќе »

Молел да се врати во затвор откако избегал

Бегството на Чед Тој од затворот во Кентаки не е тоа што ги изненадило затворските власти, туку молбата да се врати назад. “Кога заѕвонив на ѕвончето и им реков кој сум чуварите беа навистина изненадени” изјавил Тој за еден од локалните весници. “Веројатно никогаш претходно ова не се случило”. 21 ...

Повеќе »

Македонски песни буквално преведени на Англикси

Уште една статија од оние буквални преводи од македонски на англиски. Како е „Ајде слушај, слушај, калеш бре Анѓо“ на англиски? – „Listen, listen to me ye beautiful dark haired Andjo“ Ако умрам ил загинам If I die or if they kill me Биљана платно белеше Biljana was whitening her ...

Повеќе »

Емаил акаунтот на Гмаил на Дедо Мраз е хакиран

Некој успеал да го пробие gmail акаунтот на Дедо Мраз. Не ви се верува? Имаме доказ. На повеќе следуваат слики од екранот на мејлот на Санта… повеќе!!

Повеќе »

Најпретрупаниот базен во Светот

Ќе помине и оваа зима, а ќе дојде и ова лето. Одејќи во Охрид, нашето најпопуларно место каде што поголем дел од нас Македонците го поминуваме, а се жалевме на тоа дека е многу гужва на некои од плажите таму. Е сега на сликава подолу е еден од најпренатрупаниот базен ...

Повеќе »

Како црногорец прави самоубиство

Познати се црногорците по мрзливоста и бавноста. На повеќе ќе видите на хумористичен начин како црногорец би извршил самоубиство…или барем се надева…

Повеќе »

Само и го подадете ливчето и “Таа” ке биде твоја`

Повеќе »

Запознајте го Чак Норис – Први дел

Многумина од нас, сум сигурен дека знаат барем 10-тина “вистини” за Чак Норис. Сепак ние ви помагаме уште повеќе да го запознаете “вистинскиот” Чак Норис. Чак Норис ја изгубил невиноста пред татко му. Чак Норис може да одмати јајце. Чак Норис за киселини во желудникот пие напалм. Чак Норис мие ...

Повеќе »

ВИДЕО: Какви се свадбените обичаи низ Македонија, посебно кога станува збор за фаќањето на бидермаерот?

Екипата на „Фчерашни новости“ разговараше со неколку експерти на оваа тема во најновата 11 по ред епизода од втората сезона на најгледаната хумористична емисија. Репортерите на „Фчерашни новости“ истражуваа и како Министерството за внатрешни работи се справи со лажната дојава за бомба во сообранието, а како Министерството за животна средина ...

Повеќе »

ВИЦ: Девојко, сакаш виски?

Цветко се пушта на девојка Цвето: Девојко сакаш ли малку виски? Девојката: Може, ама малку. Цветко: Да ти ставам два прста? Девојката: Еј, дај прво виски! Таратур

Повеќе »

ВИДЕО: Кога музиката ќе ги погоди гостите: Свирачите се збогатија со една песна

Кога музиката ќе ги “погоди” гостите свирачите се збогатуваат. Броењето на бакшиш е “сладок проблем”. Со една песна заработија 3000 евра, погледнете:

Повеќе »

Нова хит игра меѓу пратениците

На социјалната мрежа фејсбук се појави слика од нова игра која е омилена кај пратениците, сложувалка „Состави Влада“. Сликата е превземена од: Филип Черноземски

Повеќе »

Ако видите камион на Македонија Пат, замислете си желба

Повеќе »

Дневникот на еден Кумановец кој живееше во Канада

19 август: А Уселисмо се у нашу нову куќу у Торонто. Сви смо среќни и узбудени. Овдека е такој убаво. Пуно паркови и зеленило. Може да замислу како ќе биде зимуске. Одвај чекам да падне снег и да ги покрие овија паркови и ридчиња, па да се санкамо и гаѓамо ...

Повеќе »