Хумор – Page 4 – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Последни вести

Пред и потоа

Повеќе »

Помош

Повеќе »

Запознајте ги девојките и момците од Руските страни за запознавање

Скоро нема некој кој не ја користи социјалните мрежи Facebook/Twitter/Instagram. Но во Русија корисниците имаат опција за т.н руски фејсбук (vk.com). Таму може да се најде од се по нешто, па затоа ние ви пренесуваме дел од “лудориите” кои се случуваат на таа социјална мрежа.

Повеќе »

7 начини како да преживееш ако изгуби твојата партија на изборите

Избори. Не се крај на свет (освен ако не е гласањето дали сакате да е крај на свет па изгласате сите нуклеарки да ги удриме во исто време), но многумина го доживуваат така. За жал изборите не се како оние во градинка каде што сите победуваат, им даваш по една ...

Повеќе »

Ме бендисува технологијата….

Повеќе »

Што купуваат винскинските џенталмени !!!

Вистинскиот џенталмен знае што да купи во продавница кога оди да и купи нешто на својата љубена.

Повеќе »

Измислени се нови видови на обувки по тертип на Македонците

Светската мода измисли кондури кои се правени по терк на Македонци. Дизајнерот вели дека бил фасциниран од способноста на некои луѓе често да менуваат политички партии, а со тоа и да ги оштетуваат ципелите, па затоа ги измислил овие двонасочни ципели. И после најдобра економија во свет, епа најдобра.

Повеќе »

Пријавила бомба за да ја спречи венчавката на нејзиниот бивши дечко

Дури пет години затвор и се заканува на љубоморна девојка од Чешка која после четири години не успеала да го преболи раскинувањето од саканиот, толку што во очајнички обид да ја спречи неговата венчавка дојавила дека во Општина Хостина на северот на Чешка е подметната бомба. „Сослушувањето на 25-годишната жена ...

Повеќе »

24 работи што траат повеќе од Оливер Андонов како министер за МВР

По веста дека Оливер Андонов ќе биде министер само еден ден, баналноста доби нов правец, па еве ви листа од 24 работи што што траат барем повеќе од еден ден: Палмите на Коце Стиропорот на Скопје 2014 Пираните во Дојран Странските инвестиции Муабетите помеѓу Гоца и Ставре Левица Аболицијата на ...

Повеќе »

Зошто треба да внимавате кога правете селфиња

Голем е бројот на селфиња кои можете да ги најдете на социјалните мрежи. За да се направи едно совршено селфи, понекогаш тоа се прави и по неколку стотина пати за да се дојде до “најсовршеното” селфи. Но сепак многу луѓе, само внимаваат на делот од нивното тело, лице, како ќе ...

Повеќе »

Кромид анализа – Македонците се стари над 400.000 години

Aко веќе не сте свесни и не знаете како настанал светот (Биг Бенг она коа балоно коа пукнал) не се бламирајте, отворете очи и изгледајте го видеото, по можност цело! Што е еден час и ситно за да ви со отворат севселенски тајни! Држте видеото, а за помрзливите ние ќе ...

Повеќе »

Баба наоѓала љубовници преку оглас па ги дрогирала

Пензионерка беше изведена пред суд во Полска под обвинение дека ги дрогирала и ги ограбувала осамените врсници преку љубовни огласи, пишува „Би-Би-Си“. Осумдесетгодишната бабичка ставала таблети за спиење во храната на 79-годишниот старец и додека тој спиел му ги украла сите пари и скапоцености. Претходно истата жена девет пати била ...

Повеќе »

Како знаеш дека си Македонец во туѓа земја !!!

Како знаеш дека си македонец во туѓа земја … Комшиите ти доаѓаат преку ден на кафе, непоканети. Денот ти почнува со кафе и цигара. На аеродром ти имаш најголеми куфери. Доцниш саат два на забава, и мислиш дека тоа е нормално. Сите твои деца имаат прекари, кои немаат врска со ...

Повеќе »

Лефкада ја призна Македонија

Еден читател на порталот ПаникаБе им испратил фотографија од Лефкада, каде што може да се забележи знак кој е напишан со кирилично писмо. Дали е ова знак дека конечно се крши копјето на недоразбирање помеѓу Македонија и Грција и преку туристичкото место Лефкада, ни го признаваат кириличното писмо, а со тоа ...

Повеќе »

Вистинска Македонска приказна – Ова можевме да бидеме јас и ти ама не …

Ова можевме да бидеме јас и ти ама НЕ, ТИ запна у Скопје да одиш #TrueMacedonianStory

Повеќе »